Race Results

 
Plano Pacers 5K, 10K & Jr. Sprint at Bob Woodruff Park, Plano, TX Saturday, October 30, 2004
5K TOP FINISHERS
          MEN                                       WOMEN
        1 Ivan Pinal                16:26         1 Melanie Wilcox            20:36
        2 Armando Saldivar          16:35         2 Julie Gorman              21:26
        3 Javier Rodriguez          17:20         3 Cynthia Golomb            21:47
        4 Brian Bonner              17:35         4 Stephanie Ahrens          22:05
        5 Steven Taylor             17:56         5 Megan Rozman              22:23
        6 Jeff Arnier Jr            18:16         6 Judy Schirato             23:14
        7 Ricardo Gonzalez          19:38         7 Gayle Hancock             23:25
        8 Brian Smith               19:39         8 Laura Hancock             23:49
        9 Agustin Contreras         19:47         9 Taylor White              24:07
       10 Jeff Fox                  19:50        10 Charlene Johnson          24:21

 Ovrall:  Ivan Pinal                16:26  Ovrall:  Melanie Wilcox            20:36
 Master:  Brian Bonner              17:35  Master:  Judy Schirato             23:14
 Senior:  Jim Sampson               21:36  Senior:  JoAnne Barnes             29:47

   9-un:  Alexander Brown           36:45   12-un:  Taylor White              24:07
                                                    Sian Harry                27:20
  10-14:  Jeff Arnier Jr            18:16           Melanie Rozman            27:43
          Ricardo Gonzalez          19:38                                          
          Colby Mehmen              23:20   13-14:  Stephanie Ahrens          22:05
                                                    Megan Rozman              22:23
  15-16:  Armando Saldivar          16:35           Alicia Morales            24:37
          Javier Rodriguez          17:20                                          
          Steven Taylor             17:56   15-16:  Julie Gorman              21:26
                                                    Emily Gibson              25:32
  17-29:  Brian Smith               19:39           Kristen Ellefson          42:55
          Konstantin Chernikov      20:21                                          
          Michael Burns             20:48   17-19:  Gayle Hancock             23:25
                                                    Laura Hancock             23:49
  30-39:  Agustin Contreras         19:47           Jessica Wall              25:19
          Michael Novotny           21:16                                          
          Jeff Laverder             26:00   20-29:  Lydia Kingsbury           25:00
                                                                                   
  40-44:  Jeff Fox                  19:50   30-34:  Cynthia Golomb            21:47
          James DelBosque           31:06           Charlene Johnson          24:21
          Chip Gorman               31:08           Teri Glennon              25:00
                                                                                   
  45-49:  David Maldonado           22:39   35-39:  Belinda Dugas             27:20
          Rick Gummelt              24:51                                          
          Paul Day                  25:38   40-49:  Maritza Sloan             27:07
                                                                                   
  50-54:  Patrick Bosshart          21:21   50-54:  Debbie Tressa             25:01
          Peter Goodspeed           32:36           Karen Tyndall             28:44
                                                    Deborah Kempston          36:26
  55-59:  Thomas Beitinger          21:55                                          
          Frank Clem                24:42                                          
                                            60-ov:  Ruth Olinger              32:06
  60-64:  George Kempston           23:14           Bettye Haynes             32:20
          James Gabhart             23:56           Barbara Bowen             33:32
          Peter Bailey              43:38                                          
                                                                                   
  65-69:  William Jones             46:42                                          
                                                                                   
  70-ov:  Andrew Jones              50:03                                          
                                                                                   
 Clydes:  Steve Shiemann            20:23                                          
          John Thornton             21:50                                          
          John Ahrens               23:11                                          
                                                                                   

10K TOP FINISHERS
          MEN                                       WOMEN
        1 Mark Miller             0:35:26         1 Caroline Ong            0:40:43
        2 Jeff Roth               0:35:42         2 Linda Kelly             0:44:59
        3 Chris Crawford          0:37:28         3 Leslie Smith            0:46:42
        4 Joe Landry              0:38:31         4 Ella Montgomery         0:46:58
        5 Andy Prior              0:38:58         5 Claire Goulthorpe       0:47:48
        6 Steve Standifer         0:39:14         6 Patty Sprong            0:51:22
        7 Jim Drumm               0:39:21         7 Dianna Sulser           0:52:56
        8 Jeff Hashe              0:39:45         8 Elaine Smith            0:53:29
        9 Matthew Novotny         0:40:54         9 Cindy Engel             0:55:03
       10 Ruben Saguil            0:41:33        10 Ivyann Caraballo        0:55:38

 Ovrall:  Mark Miller             0:35:26  Ovrall:  Caroline Ong            0:40:43
 Master:  Jeff Roth               0:35:42  Master:  Linda Kelly             0:44:59
 Senior:  Mike Koskan             0:48:23  Senior:  Carol Lindenblatt       0:57:16

  19-un:  Gabriel Carranza        0:43:43   29-un:  Ivyann Caraballo        0:55:38
                                                                                   
  20-29:  Andy Prior              0:38:58   30-34:  Tabatha Juestel         1:00:17
          Derik Pierson           0:45:51                                          
          James Johnson           0:52:40   35-36:  Cindy Engel             0:55:03
                                                    Carla Post              1:07:00
  30-34:  Matthew Novotny         0:40:54                                          
          Derrick Rice            0:46:12   37-39:  Leslie Smith            0:46:42
          Wayne Rodriquez         0:54:57           Elaine Smith            0:53:29
                                                                                   
  35-39:  Joe Landry              0:38:31   40-41:  Patty Sprong            0:51:22
          Jeff Hashe              0:39:45           Sheree Bayless          1:15:16
          Ruben Saguil            0:41:33                                          
                                            42-44:  Ella Montgomery         0:46:58
  40-44:  Chris Crawford          0:37:28           Claire Goulthorpe       0:47:48
          Tony Tang               0:44:25                                          
          Fred Ellefson           0:45:20   45-54:  Dianna Sulser           0:52:56
                                                    Connie Rachow           1:06:21
  45-46:  Jim Drumm               0:39:21           Tina Lyons              1:06:49
          Jeff Sandene            0:42:52                                          
          Kirby Collins           0:53:27                                          
                                                                                   
  47-49:  Steve Standifer         0:39:14                                          
          Dennis Wade             0:41:45                                          
          Tad Wall                0:47:30                                          
                                                                                   
  50-52:  Bruce Fallig            0:43:56                                          
          Jim Hallmark            0:44:01                                          
          Mike Picard             0:45:31                                          
                                                                                   
  53-54:  Mike Fields             0:44:25                                          
          Jerry Powell            0:49:02                                          
          James Kelley            1:02:35                                          
                                                                                   
  55-59:  B J Bjorklund           0:50:01                                          
          Rodger Olsen            0:53:52                                          
          Richard Smith           0:55:31                                          
                                                                                   
  60-64:  James Matthews          0:57:00                                          
                                                                                   
  65-ov:  Jerry Siedschlag        1:06:35                                          
                                                                                   
 Clydes:  Don White               0:48:04                                          
          Sigi Diaz               0:48:53                                          
          Dennis Chupp            0:50:42                                          
                                                                                   

JR. SPRINT (0.673 mi) TOP FINISHERS
          BOYS  0-9                                 GIRLS  0-9
        1 Daniel Wechsler           04:44         1 Emily Wechsler            04:59
        2 Brandon Faas              05:36         2 Angela Ahrens             07:08
        3 Ivan Caraballo            07:59                                          

          BOYS  10-12                               GIRLS  10-12
        1 Colby Mehmen              04:35         1 Taylor White              04:32
                                                  2 Lauren Satterwhite        05:14
                                                                                   



Plano Pacers 5K Results---Saturday, October 30, 2004
                                                       FinTime   Pace   5Keq   Score
    1. Ivan Pinal             Fort Worth       17 m n    16:26  05:17   16.4    95.5   
    2. Armando Saldivar       Fort Worth       16 m n    16:35  05:20   16.6    95.9   
    3. Javier Rodriguez       Fort Worth       16 m n    17:20  05:35   17.3    91.7   
    4. Brian Bonner                            48 m y    17:35  05:40   17.6    93.1   
    5. Steven Taylor          Caddo Mills      16 m n    17:56  05:46   17.9    88.7   
    6. Jeff Arnier Jr         Arlington        12 m y    18:16  05:53   18.3    94.6   
    7. Ricardo Gonzalez       Fort Worth       14 m n    19:38  06:19   19.6    83.9   
    8. Brian Smith            Plano            17 m y    19:39  06:19   19.6    79.8   
    9. Agustin Contreras      Keller           33 m n    19:47  06:22   19.8    76.8   
   10. Jeff Fox               Garland          41 m n    19:50  06:23   19.8    79.2   
   11. Konstantin Chernikov   Plano            18 m n    20:21  06:33   20.3    76.2   
   12. Steve Shiemann         Corinth          42 m y    20:23  06:34   20.4    77.5   
   13. Melanie Wilcox         Plano            13 f n    20:36  06:38   20.6    92.7   
   14. Michael Burns          Dallas           17 m n    20:48  06:42   20.8    75.4   
   15. Michael Novotny        Plano            32 m y    21:16  06:51   21.3    71.2   
   16. Patrick Bosshart       Plano            51 m n    21:21  06:52   21.3    78.3   
   17. Julie Gorman           Frisco           16 f y    21:26  06:54   21.4    84.1   
   18. Jim Sampson            Richardson       65 m y    21:36  06:57   21.6    87.5   
   19. Cynthia Golomb         Allen            33 f y    21:47  07:01   21.8    79.0   
   20. John Thornton          Grand Prarie     45 m n    21:50  07:02   21.8    73.6   
   21. Thomas Beitinger       Denton           59 m y    21:55  07:03   21.9    81.4   
   22. Stephanie Ahrens       Frisco           14 f y    22:05  07:06   22.1    84.5   
   23. Megan Rozman           Murphy           13 f y    22:23  07:12   22.4    85.3   
   24. David Maldonado        Plano            46 m y    22:39  07:17   22.6    71.4   
   25. John Ahrens            Frisco           45 m y    23:11  07:28   23.2    69.3   
   26. Judy Schirato          Dallas           42 f y    23:14  07:29   23.2    77.1   
   27. George Kempston        Richardson       60 m y    23:14  07:29   23.2    77.5   
   28. Hector Torres          Dallas           16 m n    23:17  07:30   23.3    68.3   
   29. Colby Mehmen           Princeton        10 m n    23:20  07:31   23.3    79.1   
   30. Gayle Hancock          Caddo Mills      17 f n    23:25  07:32   23.4    75.9   
   31. Laura Hancock          Caddo Mills      17 f n    23:49  07:40   23.8    74.7   
   32. James Gabhart          The Colony       63 m y    23:56  07:42   23.9    77.4   
   33. Taylor White           Plano            12 f n    24:07  07:46   24.1    81.2   
   34. Charlene Johnson       Allen            32 f y    24:21  07:50   24.3    70.5   
   35. Alicia Morales         Caddo Mills      14 f n    24:37  07:55   24.6    75.8   
   36. Mark Evans             Plano            54 m y    24:39  07:56   24.6    69.4   
   37. Frank Clem             Garland          59 m n    24:42  07:57   24.7    72.2   
   38. Rick Gummelt           Garland          48 m n    24:51  07:60   24.8    65.9   
   39. Jose Ramirez           Dallas           15 m n    24:59  08:02   25.0    64.7   
   40. Lydia Kingsbury        Garland          22 f y    25:00  08:03   25.0    68.5   
   41. Teri Glennon           Plano            30 f n    25:00  08:03   25.0    68.3   
   42. Debbie Tressa          Plano            50 f y    25:01  08:03   25.0    75.2   
   43. John Sloan             Plano            43 m y    25:18  08:09   25.3    62.8   
   44. Jessica Wall           McKinney         17 f y    25:19  08:09   25.3    70.2   
   45. Michael Satterwhite    Plano            13 m n    25:23  08:10   25.4    66.4   
   46. Emily Gibson           Caddo Mills      16 f n    25:32  08:13   25.5    70.6   
   47. Brooke Brummet         Caddo Mills      17 f n    25:32  08:13   25.5    69.6   
   48. Paul Day               Richardson       45 m n    25:38  08:15   25.6    62.7   
   49. Jeff Laverder          Red Oak          30 m n    26:00  08:22   26.0    57.9   
   50. Rachel Sherman         Caddo Mills      14 f n    26:22  08:29   26.4    70.8   
   51. Maritza Sloan          Plano            40 f y    27:07  08:44   27.1    65.3   
   52. Belinda Dugas          Plano            37 f y    27:20  08:48   27.3    63.9   
   53. Sian Harry             Plano            11 f y    27:20  08:48   27.3    73.9   
   54. Melanie Rozman         Murphy           11 f y    27:43  08:55   27.7    72.9   
   55. Andy McLaughlin        Carrolton        45 m y    28:18  09:07   28.3    56.8   
   56. Karen Tyndall          Plano            51 f y    28:44  09:15   28.7    65.9   
   57. Justin Dixon           Dallas           18 m n    29:13  09:24   29.2    53.1   
   58. JoAnne Barnes          Fairview         68 f y    29:47  09:35   29.8    74.3   
   59. Tim Epting             Denton           48 m n    30:07  09:42   30.1    54.4   
   60. Sara Rice              Plano            31 f n    30:36  09:51   30.6    55.9   
   61. Brandon Barry          Dallas           18 m n    30:41  09:53   30.7    50.6   
   62. Arthur Young           Dallas           15 m n    30:41  09:53   30.7    52.7   
   63. Alyssa Gorman          Plano            13 f y    30:58  09:58   31.0    61.6   
   64. James DelBosque        Houston          43 m n    31:06  10:01   31.1    51.1   
   65. Chip Gorman            Plano            42 m y    31:08  10:01   31.1    50.7   
   66. Guinia Annel           Plano            34 f n    31:13  10:03   31.2    55.3   
   67. Ruth Olinger           The Colony       62 f n    32:06  10:20   32.1    64.8   
   68. Bettye Haynes          Garland          67 f y    32:20  10:24   32.3    67.7   
   69. Peter Goodspeed        McKinney         54 m y    32:36  10:30   32.6    52.5   
   70. (no card)                                         32:43  10:32   32.7           
   71. (no card)                                         32:47  10:33   32.8           
   72. (no card)                                         32:49  10:34   32.8           
   73. Barbara Bowen          Carrolton        60 f y    33:32  10:48   33.5    60.8   
   74. Dan Kingsbury          Garland          49 m y    34:34  11:08   34.6    47.7   
   75. Cyndi Levy             Allen            34 f n    34:42  11:10   34.7    49.8   
   76. Traci Ramsey           Allen            33 f n    34:46  11:11   34.8    49.5   
   77. Andrea Soto                             13 f n    36:24  11:43   36.4    52.4   
   78. Deborah Kempston       Richardson       51 f y    36:26  11:44   36.4    52.0   
   79. Alexander Brown        Plano             8 m y    36:45  11:50   36.7    54.7   
   80. (no card)                                         36:45  11:50   36.7           
   81. Ron Jones              Plano            33 m y    37:05  11:56   37.1    41.0   
   82. C J Martin             Dallas           14 m n    38:23  12:21   38.4    42.9   
   83. Kristen Ellefson       Allen            16 f n    42:55  13:49   42.9    42.0   
   84. Peter Bailey           McKinney         64 m y    43:38  14:03   43.6    42.9   
   85. William Jones          Plano            67 m y    46:42  15:02   46.7    41.4   
   86. (no card)                                         48:15  15:32   48.2           
   87. Andrew Jones           Fort Worth       74 m n    50:03  16:07   50.0    42.0   

Plano Pacers 10K Results---Saturday, October 30, 2004
                                                       FinTime   Pace   5Keq   Score
    1. Mark Miller            Carrolton        26 m n  0:35:26  05:42   16.9    88.9   
    2. Jeff Roth                               47 m n  0:35:42  05:45   17.0    95.7   
    3. Chris Crawford         Dallas           43 m n  0:37:28  06:02   17.8    89.0   
    4. Joe Landry             Dallas           38 m y  0:38:31  06:12   18.3    84.4   
    5. Andy Prior             Arlington        25 m y  0:38:58  06:16   18.6    80.9   
    6. Steve Standifer        Plano            49 m y  0:39:14  06:19   18.7    88.2   
    7. Jim Drumm                               46 m y  0:39:21  06:20   18.7    86.3   
    8. Jeff Hashe             Plano            38 m y  0:39:45  06:24   18.9    81.8   
    9. Caroline Ong           Van Alstyne      31 f y  0:40:43  06:33   19.4    88.3   
   10. Matthew Novotny        Plano            30 m y  0:40:54  06:35   19.5    77.4   
   11. Ruben Saguil           Farmers Branch   39 m y  0:41:33  06:41   19.8    78.6   
   12. Dennis Wade            Sherman          47 m y  0:41:45  06:43   19.9    81.8   
   13. Doug Harper            Plano            37 m n  0:42:37  06:52   20.3    76.0   
   14. Jeff Sandene           Plano            45 m y  0:42:52  06:54   20.4    78.7   
   15. Gabriel Carranza       Dallas           16 m n  0:43:43  07:02   20.8    76.4   
   16. Bruce Fallig           Plano            50 m y  0:43:56  07:04   20.9    79.4   
   17. Jim Hallmark                            52 m y  0:44:01  07:05   21.0    80.4   
   18. Jiri Vlk               McKinney         37 m n  0:44:04  07:06   21.0    73.5   
   19. Mike Fields            Garland          54 m y  0:44:25  07:09   21.2    80.9   
   20. Tony Tang              Allen            43 m y  0:44:25  07:09   21.2    75.1   
   21. Linda Kelly                             53 f y  0:44:59  07:14   21.4    89.8   
   22. Todd Yerkes            Highland Village 35 m n  0:45:09  07:16   21.5    71.1   
   23. Fred Ellefson          Allen            44 m y  0:45:20  07:18   21.6    74.0   
   24. Mike Picard            Plano            51 m y  0:45:31  07:20   21.7    77.1   
   25. Derik Pierson          Plano            27 m y  0:45:51  07:23   21.8    68.7   
   26. Ken Ashby              Dallas           52 m y  0:46:00  07:24   21.9    76.9   
   27. Derrick Rice           Plano            33 m n  0:46:12  07:26   22.0    69.0   
   28. Leslie Smith           Garland          37 f y  0:46:42  07:31   22.2    78.6   
   29. Ella Montgomery        Plano            42 f y  0:46:58  07:34   22.4    80.0   
   30. Randy Smith            Dallas           37 m y  0:47:22  07:37   22.6    68.4   
   31. Tad Wall               McKinney         48 m y  0:47:30  07:39   22.6    72.4   
   32. Claire Goulthorpe      Addison          44 f y  0:47:48  07:42   22.8    79.5   
   33. Jeff Smith             Plano            43 m y  0:48:01  07:44   22.9    69.5   
   34. Don White              Plano            42 m n  0:48:04  07:44   22.9    69.0   
   35. Mike Koskan            Plano            59 m y  0:48:23  07:47   23.0    77.4   
   36. Sigi Diaz              Plano            50 m n  0:48:53  07:52   23.3    71.3   
   37. Jerry Powell           Melissa          53 m y  0:49:02  07:53   23.3    72.7   
   38. James Miller           Allen            39 m y  0:49:55  08:02   23.8    65.4   
   39. B J Bjorklund          Frisco           56 m y  0:50:01  08:03   23.8    73.0   
   40. Alan Nelson            Plano            42 m y  0:50:23  08:07   24.0    65.8   
   41. Dennis Chupp           Plano            47 m y  0:50:42  08:10   24.1    67.4   
   42. Owen Crannell          Richardson       48 m y  0:50:54  08:11   24.2    67.6   
   43. Patty Sprong           Carrolton        41 f n  0:51:22  08:16   24.5    72.8   
   44. Doug Erlemann          Lucas            54 m n  0:51:30  08:17   24.5    69.7   
   45. Vernon Hodge           Plano            51 m y  0:51:40  08:19   24.6    68.0   
   46. James Johnson          Plano            26 m y  0:52:40  08:29   25.1    59.8   
   47. Dianna Sulser          Denison          47 f y  0:52:56  08:31   25.2    73.2   
   48. Kirby Collins                           46 m y  0:53:27  08:36   25.5    63.5   
   49. Elaine Smith                            37 f n  0:53:29  08:36   25.5    68.6   
   50. Kevin Erickson         Coppell          47 m y  0:53:39  08:38   25.5    63.7   
   51. Rodger Olsen           Plano            57 m y  0:53:52  08:40   25.7    68.3   
   52. Jim Berta              Sachse           45 m n  0:54:21  08:45   25.9    62.1   
   53. Tim Jackman            Garland          48 m y  0:54:21  08:45   25.9    63.3   
   54. Bob Bregman            Dallas           52 m y  0:54:50  08:49   26.1    64.5   
   55. Wayne Rodriquez        Plano            30 m y  0:54:57  08:51   26.2    57.6   
   56. Cindy Engel            Dallas           35 f y  0:55:03  08:52   26.2    66.1   
   57. Richard Smith          Dallas           57 m y  0:55:31  08:56   26.4    66.3   
   58. Ivyann Caraballo       Allen            26 f y  0:55:38  08:57   26.5    64.2   
   59. (no card)                                       0:56:07  09:02   26.7           
   60. James Matthews         Richardson       64 m y  0:57:00  09:10   27.1    68.9   
   61. Carol Lindenblatt      Plano            57 f y  0:57:16  09:13   27.3    72.8   
   62. Hector Teran           Dallas           57 m y  0:58:29  09:25   27.8    62.9   
   63. Tabatha Juestel        Allen            30 f y  1:00:17  09:42   28.7    59.5   
   64. (no card)                                       1:01:55  09:58   29.5           
   65. Chris Tull             The Colony       30 m y  1:02:06  09:60   29.6    50.9   
   66. Henry Tam              Plano            50 m y  1:02:11  10:00   29.6    56.1   
   67. Matthew Lin            Plano            43 m n  1:02:18  10:02   29.7    53.5   
   68. James Kelley           Plano            54 m y  1:02:35  10:04   29.8    57.4   
   69. Chris Bailey           Garland          29 m n  1:02:40  10:05   29.8    50.4   
   70. Connie Rachow          Plano            45 f n  1:06:21  10:41   31.6    57.6   
   71. Jerry Siedschlag       Dallas           68 m y  1:06:35  10:43   31.7    61.6   
   72. Tina Lyons             Plano            53 f n  1:06:49  10:45   31.8    60.4   
   73. Carla Post             Lucas            36 f n  1:07:00  10:47   31.9    54.5   
   74. Bobby Clark            Allen            48 m y  1:08:05  10:57   32.4    50.5   
   75. Dave Kessock           Dallas           51 m y  1:13:36  11:51   35.0    47.7   
   76. Sheree Bayless         DeSoto           41 f y  1:15:16  12:07   35.8    49.7   
   77. Roy Bayless            DeSoto           42 m y  1:37:00  15:37   46.2    34.2   

Plano Pacers Jr. Sprint (0.673 miles) Results---Saturday, October 30, 2004
                                                       FinTime   Pace   5Keq   Score
    1. Taylor White                            12 f      04:32  06:44   24.3    80.7   
    2. Colby Mehmen                            10 m      04:35  06:49   24.6    75.2   
    3. Daniel Wechsler                          8 m      04:44  07:02   25.4    79.2   
    4. Emily Wechsler                           9 f      04:59  07:24   26.7    81.5   
    5. Lauren Satterwhite                      10 f      05:14  07:47   28.0    74.6   
    6. Brandon Faas                             8 m      05:36  08:19   30.0    67.0   
    7. Angela Ahrens                            9 f      07:08  10:36   38.2    57.0   
    8. Ivan Caraballo                           5 m      07:59  11:52   42.8    55.8   
    9. Andrew Novotny                           2 m      13:20  19:49   71.4    42.1   



LEGEND
  Left-to-right: finish place, name, hometown, age, sex, member?
  FinTime is the official individual finish time in (h:)mm:ss format.
  Pace is the calculated average pace per mile in mm:ss format.
  5Keq is the equivalent 5K finish time in minutes and tenths.
  Score is a performance grade with factors for age and sex.

KEY TO AGE-GRADED PERFORMANCE SCORES
            100 +             national competitor
            90-99             regional competitor
            80-89             local competitor
            70-79             above average
            60-69             near average
            50-59             below average
            40-49             novice runner
            30-39             fitness walker

Race Day Volunteers:
Race Director                 Michelle Meiches
Registration                  Kelly Shank, Karen Castro, Shon Saye, Mark Meiches
Course set-up                 Ken Ashby, Mike Picard
Food Committee                Kelly Shank, Karen Castro, Mary Lewellyn
Finish line                   Dena Collins, Elaine Martin, Laura Hamil, Mark Meiches
Water Stop                    Lauren Wallach, Eileen Haworth
Result cards                  Clyde Shank, James Royal
Jr. Sprint                    Mike Koskan, James Gabhart, David Maldonado
Awards                        Michelle Meiches, Stephanie Ahrens
Trophies                      Clyde Shank, Kelly Shank
Web Results                   James Kelley

Store Certificate Winners:
RunOn!                        Bruce Fallis
                              Andy Prior
                              Jerry Siedschlag
Luke's                        Dennis Chupp

New Records:
Coming soon.